„Naszą siłą jest wiedza, pasją fizjoterapia”


  Zadzwoń : Recepcja 12 307 28 33, Grzegorz 501 233 664, Dorota 693 302 313, Katarzyna 788 487 056
Godziny otwarcia : Pn - pt od 6.00 do 21.00

Jak pracujemy

KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA

Nasza wiedza jak i doświadczenie oraz współpraca z najlepszymi diagnostami pozwala zlokalizować źródło problemu. Badanie ukierunkowujemy na znalezienie aktualnej patologii która objawia się w postaci bólu, ale przede wszystkim na wykryciu dysfunkcji będącej przyczyną problemu.

Badaniem fizjoterapeutycznym precyzyjnie lokalizujemy uszkodzoną lub przeciążoną strukturę – źródło objawów, natomiast badaniem funkcjonalnym oceniamy cały układ ruchu doszukując się przyczyny uszkodzenia struktury.

Diagnostyka obrazowa

Jeśli uznamy ze zachodzi taka konieczność kierujemy naszych podopiecznych na badania obrazowe (USG, RM, RTG) u najlepszych specjalistów.


TERAPIA – Działania terapeutyczne opieramy na doświadczeniu oraz najnowszych doniesieniach ze świata nauki.

Nasze działania obejmują:Terapię manualną – Niezwykle skuteczna terapia mająca na celu jak najszybsze przywrócenie optymalnej pracy układu ruchu poprzez działanie bezpośrednio na strukturze rękami terapeuty. Opieramy się na takich koncepcjach jak Cyriax, Kalterborn – Evjath, Mulligan, szkoła niemiecka, Ackerman.

Terapia mięśniowo – powięziowa

działania mające na celu zwiększenie przesuwalności struktur powięziowych względem siebie. Terapia szczególnie skuteczna u osób aktywnych, w szczególności gdy konwencjonalne metody terapii manualnej zawodzą. Powięź jako struktura ciągła i dobrze nawodniona nadaje kierunek i wyznacz odpowiedni tor dla pracy mięśni. Struktury powięziowe są szczególnie podatne na sklejenia co efekcie może wywoływać dolegliwości bólowe. W przypadku zaburzeń natury powięziowej opieramy się na koncepcji FDM oraz Taśm Anatomicznych Toma Mayersa.

Masaż

w rozpracowywaniu struktur mięśniowych stosujemy przede wszystkim masaż tkanek głębokich oraz masaż sportowy i klasyczny. Każdy kto kiedykolwiek uprawiał sport na wysokim poziomie potwierdzi ogromne znaczenie masażystów w regeneracji, a tym samym osiąganiu wyniku sportowego.

Refleksoterapia

Zabiegi refleksologiczne, ze względu na ich bezinwazyjność, są skierowane do osób w każdym wieku, od dzieci po osoby starsze. Polegają one na przechodzeniu odpowiednią techniką przez refleksy znajdujące się na stopach bądź dłoniach, dając możliwość przywrócenia prawidłowej pracy organizmu.

Terapia Punktów spustowych (PS, trigger point)

zmiany odruchowe w tkance mięśniowo powięziowej w postaci wzmożonych napięć pęczków mięśniowych w efekcie czego powstawania miejsc potencjalnego niedokrwienia. Aktywne punkty spustowe mogą powodować ból rzutowany niejednokrotnie w odleglej okolicy ciała. Dlatego efektywna terapia PS może wpływać na rozluźnienie wzmożonego napięcia mięśniowego, zmniejszenie bólu lokalnego.

Suche igłowanie

znajduje zastosowanie w terapii punktów spustowych i wzmożonego napięcia mięśniowego. Poprzez nakłuwanie miejsc wzmożonego napięcia na zasadzie łuku odruchowego z rdzenia kręgowego dochodzi do rozluźnienia nakłuwanej struktury oraz zwiększenia ukrwienia w efekcie czego znikają dolegliwości bólowe. Jedna z najskuteczniejszych form terapii miękko tkankowej, uznana i doceniana w świecie rehabilitacji sportowej.

Taping medyczny

jest metodą, którą można stosować u pacjentów w każdym wieku i w przypadku większości schorzeń, z jakimi zgłaszają się do fizjoterapeuty. Dzięki wpływowi na tkanki jak i działaniu przez 24 godziny na dobę stanowi idealne uzupełnienie terapii podstawowej.

„Doświadczenie zdobyte w pracy naukowej i dydaktycznej pomaga mi – mam nadzieję – w sposób przystępny i zrozumiały przekazywać wiedzę z zakresu stosowania tapingu jak i skutecznego łączenia go z innymi metodami terapii.” G.Głąb

Trening funkcjonalny

zindywidualizowany program treningowy mający na celu korekcję nieprawidłowych wzorców i kompensacji w określonym ruchu funkcjonalnym jak skok bieg rzut itp. Mający na celu poprawę wyniku sportowego jak i profilaktykę urazów. W celu i oceny i odpowiedniego ukierunkowania terapii wykorzystujemy koncepcję FMS stworzona przez specjalistów najwyższej klasy ze Stanów Zjednoczonych (Cook, Burton). Opiera się ona na ocenie słabych ogniw łańcucha kinematycznego osoby aktywnej i na tej podstawie doboru odpowiedniego treningu mającego na celu poprawę podstawowych wzorców ruchowych, co ma szczególne znaczenie w profilaktyce urazów.

Kinezyterapia

terapia którą dosłownie tłumaczy się jako leczenie ruchem. Odpowiednio dawkowane i ukierunkowane ćwiczenia fizyczne dobrane przez specjalistów pozwolą na wzmocnienie osłabionych partii mięśniowych jak i zmobilizowanie odpowiedniego segmentu kręgosłupa lub stawu. Dzięki temu ruch stanowi najlepsze, najbezpieczniejsze i niepowikłane lekarstwo na większość dolegliwości a w szczególności bólowych.

Fizykoterapia

Terapia opierająca się na działaniu zewnętrznych czynników fizykalnych takich jak laser, elektroterapia, ultradźwięki itp. Mają one na celu w jak najbardziej precyzyjny sposób wpłynąć na zwiększenie metabolizmu komórkowego a tym samym na regeneracje uszkodzonej struktury.

Korekcja wad postawy

terapia polegająca na korekcji wadliwego ustawienia postawy ciała odpowiednich segmentów kręgosłupa i kończyn. Terapia całkowicie zindywidualizowana i dobrana pod konkretne zaburzenia.

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych

Fizjoterapia w dysfunkcjach stawu skroniowo-żuchwowego obejmuje terapię wzmożonego napięcia mięśniowego w trakcie leczenia ortodontycznego, korekcję nieprawidłowej ruchomości żuchwy, leczenie bruksizmu, bólu głowy pochodzenia napięciowego oraz urazów i stanów pooperacyjnych narządu żucia. Podczas wizyty terapeuta diagnozuje problem i wprowadza odpowiednie środki leczenia, najczęściej w postaci terapii manualnej, mobilizacji tkanek miękkich, terapii odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa. Leczenie uzupełniają zabiegi fizykalne np. masaż energotonowy, laser wysokoenergetyczny.