„Naszą siłą jest wiedza, pasją fizjoterapia”


  Zadzwoń : Recepcja 12 307 28 33, Grzegorz 501 233 664, Dorota 693 302 313, Katarzyna 788 487 056
Godziny otwarcia : Pn - pt od 6.00 do 21.00

Fizjoterapia

Nasza działalność w zakresie fizjoterapii obejmuje kolejno:

– kompleksowe badanie fizjoterapeutyczne – działania diagnostyczne ukierunkowane na znalezienie przyczyny dolegliwości, która często jest odległa od objawów. Ból często jest wypadkową zaburzeń biomechanicznych, funkcjonalnych i kompensacyjnych, wynikających ze złych nawyków, nieodpowiedniej techniki (np. biegu, skoku, rzutu, serwisu). Naszym celem jest wykrycie wszystkich zaburzeń w obrębie narządu ruchu prowokujących dolegliwości bólowe. Jeśli uznajemy to za konieczne kierujemy naszych podopiecznych do lekarzy specjalistów w celu potwierdzenia diagnozy lub badania obrazowego.

-test i terapia próbna – zazwyczaj podejmowana na pierwszym spotkaniu mająca na celu potwierdzenie hipotezy założonej po badaniu.

– planowana i kompleksowa terapia – działania mające na celu korekcje zaburzeń biomechanicznych i funkcjonalnych ukierunkowanych na ich przyczynę. Wykształcony fizjoterapeuta planując terapię opiera się na swojej wiedzy nabytej podczas studiów oraz licznych specjalistycznych kursów podyplomowych. Wykorzystując znane koncepcje, metody fizjoterapeutyczne i bodźce fizykalne o skuteczności potwierdzonej naukowo, zapewniamy jak najbardziej optymalny powrót do zdrowia (opis w zakładce „metody”). Fizjoterapia jest to proces długotrwały i ukierunkowany więc niezbędna jest cierpliwość i świadome wykonywanie zadań poleconych przez terapeutę w trakcie ćwiczeń w gabinecie i w domu.

– test i powrót do aktywności sportowej – w trakcie jak i na koniec planu terapeutycznego zawsze wykonujemy testy mające na celu kontrolę przebiegu procesu terapeutycznego. Proces terapeutyczny przede wszystkim powinien być mierzalny. Dzięki indywidualnie dobranym testom wiemy kiedy jest odpowiedni czas na powrót do intensywnej aktywności sportowej.

Koszt jednostki fizjoterapeutycznej wynosi 120 zł brutto

Koszt pakietu 10 terapii wynosi 1000 zł brutto

KOMPLEKSOWA TERAPIA POURAZOWA

            Najprostszy podział kontuzji sportowych jaki opisuje literatura światowa dzieli je na ostre i przeciążeniowe. W pierwsza z tych grup to uszkodzenia do których doszło nagle w strukturze tkanek. Wymaga ona wdrożenia jak najszybciej protokołów postępowania w fazie ostrej ze względu na wysokie ryzyko powikłań z racji zaniechania. Grupa urazów przeciążeniowych charakteryzuje się zużyciem tkanki wynikającej z nieprawidłowego jej użytkowania lub zaburzeń biomechanicznych.

            Urazy ostre jak i przewlekłe dzielimy na stawowe i mięśniowe. Te pierwsze dotyczą wszystkich struktur jakie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie stawu jak: więzadła, torebka stawowa, chrząstka stawowa, partnerzy stawowi, łakotki, obrąbki itp. Urazy mięśniowe natomiast obejmują wszystkie struktury składające się na mięsień czyli brzusiec, przejście mięśnia w ścięgno oraz ścięgno i przyczep.  Czas odgrywa najważniejszą rolą w pierwszych godzinach po ostrym urazie. Nie zwlekaj więc i jak najszybciej podejmij działania mające na celu zmniejszenie powikłań z nim związanych. Im dłużej zwlekasz z podjęciem profesjonalnej interwencji tym zwiększasz czas potrzebny do powrotu do aktywności sportowej. Tradycyjne postępowanie pourazowe zakłada unieruchomienie stawu/kończyny jednak w większości przypadków nie ma to żadnego sensu ze względu na fazy gojenia oraz kompletny brak stymulacji tkanki łącznej. Unieruchomienie wpływa na tworzenie się zrostów pourazowych i chaotyczne formowanie blizny, przez co Twój staw będzie narażony na podobne urazy w przyszłości.

Jeżeli przytrafi Ci się kontuzja, kontaktuj się z nami jak najszybciej, o każdej porze dnia i nocy. Zapewnimy Ci opiekę na najwyższym poziomie i wdrożymy działania mające na celu optymalne przejście przez fazę ostrą urazu. Gdyby nie udało Ci się do nas dotrzeć zaraz po urazie, nie martw się, na pewno Ci pomożemy, jednak musisz się liczyć z tym że każdy dzień zwłoki oddala Cię od powrotu do aktywności fizycznej. Oto niektóre z urazów z jakimi zmagamy się na co dzień:

– uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego

– uszkodzenie więzadeł pobocznych

– uszkodzenie łakotek

– uszkodzenie chrząstki stawowej

– uszkodzenie obrąbka stawowego

– zerwanie ścięgna Achillesa

– uszkodzenie stożka rotatorów

– naderwanie, naciągnięcie lub zerwanie mięśni,

– uszkodzenie stawu barkowo – obojczykowego

– zwichnięcia lub skręcenia stawów

– i wiele innych…

 

KOMPLEKSOWA TERAPIA PRZED I PO OPERACYJNA

Zabieg operacyjny często nie rozwiązuje problemu. Główne źródło dolegliwości lub bezpośrednia przyczyna doznania urazu kwalifikującego się do zabiegu operacyjnego jest złożona i często odległa. W niektórych przypadkach jak np. zerwanie więzadła krzyżowego przedniego sam uraz jest jedynie objawem zaburzonej biomechaniki kończyny i kompleksu miedniczno biodrowo lędźwiowego. Kluczem do sukcesu w postaci powrotu do sportu jest odpowiednie zaplanowanie terapii przed i po zabiegu operacyjnym.

Zapraszamy do naszego gabinetu szczególnie przed dokonaniem zabiegu osoby świadome, iż bez odpowiednio poprowadzonej fizjoterapii ingerencja chirurga ortopedy nie ma większego sensu i pragnące powrócić do aktywności sportowej. Oferujemy kompleksowe prowadzenie terapii przed i po zabiegowej obejmujące fizykoterapię, terapię manualną, trening pooperacyjny oraz funkcjonalny. Oto niektóre z zabiegów operacyjnych po których pracujemy na co dzień z naszymi klientami:

– rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego,

– rekonstrukcja więzadeł pobocznych

– szycie lub resekcja łakotek

– shaving chrząstki stawowej i zabiegi rekonstrukcyjne

– rekonstrukcja lub szycie ścięgna Achillesa

– szycie obrąbka stawowego stawu obojczykowego

– szycie mięśni i ścięgien

– zabiegi rekonstrukcji przyczepu mięśni stożka rotatorów

– i wiele innych…