„Naszą siłą jest wiedza, pasją fizjoterapia”


  Zadzwoń : Recepcja 12 307 28 33, Grzegorz 501 233 664, Dorota 693 302 313, Katarzyna 788 487 056
Godziny otwarcia : Pn - pt od 6.00 do 21.00

Fizykoterapia

Fizykoterapia to nic innego jak wspomaganie procesu terapeutycznego przez nieinwazyjne bodźce fizykalne. Już dawno naukowo udowodniono, że fizykoterapia w różnym stopniu wspomaga powrót do zdrowia. W naszej ofercie znajdują się tylko najskuteczniejsze formy fizykoterapii.

TERAPIA ENERGOTONOWA –  stworzona przez wybitnego naukowca i specjalisty z zakresu m.in. medycyny, farmakologii, psychiatrii i medycyny fizykalnej dr Hansa Urlycha Maya innowacyjna forma elektroterapii. Każdy podany lek poza właściwościami leczniczymi ma szereg powikłań, które są nam znane jak ogrom tych jeszcze nie zdołaliśmy poznać. Dr May doskonale o tym wiedział, dlatego stworzył formę terapii całkowicie pozbawioną powikłań i nieinwazyjną o wysokiej skuteczności i szerokim spektrum odziaływania.

Terapia energotonowa (TE) głownie opiera się na efektach niestymulacyjnych (simulFam x) elektroterapii co stanowi zasadniczą różnicę w porównaniu do klasycznej formy leczenia za pomocą bodźców elektrycznych. Dotychczas w terapii bólu stymulowano zakończenia nerwowe odpowiedzialne za czucie, co z kolei blokowało bodźce bólowe na poziomie rdzenia kręgowego (teoria bramki kontrolnej). W TE dostarczamy ogromną dawkę energii do organizmu – witalizujemy. Pozytywnie wpływa to szczególnie na metabolizm komórkowy. Dzięki zwiększeniu wydajności procesów komórkowych osiągany szybszy efekt gojenia i przebudowy tkanek co jest kluczem do końcowego sukcesu w terapii bólu, powrotu do aktywności po kontuzji lub zespołach przeciążeniowych. TE simul Fam i odbywa się przy minimalnych odczuciach. Trwa ok godzinę i często jest to czas wyciszenia a nawet drzemki.

ZASTOSOWANIE:

Szczególnie TE sprawdza się m.in. w zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego i szyjnego. zmianach zwyrodnieniowych kolan, bioder, chondromalacji rzepki, przeciążeniach mięśniowych, zespołach bólowych barku, stresie, regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym, zerwaniach, naderwaniach więzadeł i mięśni, skręceniach stawów, stłuczeniach i złamaniach kości przyspieszając ich zrost.

 

Stymulacyjne odziaływanie TE (simulFam x) wykorzystujemy przede wszystkim do pobudzania mięśni, które uległy zanikowi            w wyniku unieruchomienia lub zabiegu operacyjnego. Aktywując włókna mięśniowe w przypadku gdy mięsień nie może podjąć pracy lub jest to nie wskazane poprzez obciążenie go wykorzystujemy TE w celu utrzymania poziomu masy mięśniowej.  Ponad to w specyficzny pobudzamy mięśnie w celu aktywacji lipolizy czyli rozpadu tkanki tłuszczowej. Stymulując włókna mięśniówki gładkiej czyli m.in. naczyń krwionośnych wpływamy na obrzęki zapobiegając im lub pomagając w ewakuacji. Zabieg TE Simul Fam x dobierany jest indywidualnie do potrzeb i trwa ok 30 min.

Masaż energotonowy: klasyczny masaż połączony z działaniem prądu skutkuje trzykrotnie większym przekrwieniem a tym samym znacznie większą skutecznością.

Cena zabiegu TE: 50 zł

Cena Masażu energotonowego: 120 zł

 

FALA UDERZENIOWA (FU) – nowoczesna, nieinwazyjna i niezwykle efektywna metoda leczenia wysokoenergetyczną falą akustyczną oparta na aktywacji zdolności regeneracyjnych organizmu na poziomie komórkowym.

Działanie FU w obrębie problematycznego obszaru powoduje rozkruszenie zwapnień, mikrouszkodzenia i napływ mediatorów zapalenia, które jest procesem naprawczym. Razem z mediatorami zapalenia napływają w obręb obszaru oddziaływania FU czynniki wzrostu które bezpośrednio wpływają na przebudowę tkanki a tym samym sukces terapeutyczny.

Zastosowanie fali uderzeniowej jest szczególnie skuteczne m.in. w przypadku takich schorzeń jak: kolano skoczka, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, dolegliwości w obrębie stożka rotatorów, przywodzicieli, czworogłowych, dwugłowych, piszczelowego przedniego, przewlekłych entezopatiach, ostrodze piętowej, zapaleniu rozścięgna podeszwowego, metatarsalgiach, dolegliwościach w obrębie kręgosłupa.

Z naszego doświadczenia wynika iż szczególnie sprawdza się u ludzi aktywnych, którzy uprawiając ukochaną dyscyplinę sportu, przewlekle przeciążają strukturę tkanki mięśniowej, ścięgnistej, kostnej lub więzadłowej. Często zabieg FU połączony z terapią manualną i treningiem pozwala całkowicie zlikwidować dolegliwości bólowe i powrót do sportu.

Cena zabiegu: 100 zł

 

LASER WYSOKOENERGETYCZNY – najnowocześniejszy obecnie na rynku w kategorii laseroterapii zabieg z użyciem wysokoenergetycznej emisji wiązki laserowej

Działanie lasera polega na punktowej i chirurgicznie precyzyjnej stymulacji cieplnej skupioną wiązką laserową o bardzo dużej mocy. W obszarze przegrzanej struktury wzrasta metabolizm tkankowy co pozwala na szybsza regenerację uszkodzonego pasma tkanki. Szczególną zaletą tego typu zabiegu jest niezwykła skuteczność i szybkość procesu regeneracji stymulowanego przez w.w. urządzenie.

Laser wysokoenergetyczny szczególne zastosowanie ma przy świeżych jak i przewlekłych uszkodzeniach tkanki mięśniowej, ścięgnistej i więzadłowej ale także we wspomaganiu zrostu kostnego przy złamaniach.

 

Cena zabiegu: 50 zł