„Naszą siłą jest wiedza, pasją fizjoterapia”


  Zadzwoń : Recepcja 12 307 28 33, Grzegorz 501 233 664, Dorota 693 302 313, Katarzyna 788 487 056
Godziny otwarcia : Pn - pt od 6.00 do 21.00

Masaż

Nikomu raczej nie trzeba tłumaczyć czym jest masaż jednak rodzajów tej formy terapii jest kilka. W naszej ofercie znajdują się te które z naukowego punktu widzenia mają sens i przynoszą efekty.

– Masaż klasyczny – inaczej leczniczy, najbardziej klasyczny z form masażu. Oparty jest na kilku fundamentalnych technikach, które pobudzają lub wygaszają konkretne warstwy tkanek. Głaskanie jest techniką skórną, która ma za zadanie stymulować receptory skórne, przyzwyczaić skórę do dotyku i stymulować przekrwienie. Rozcieranie jest techniką wpływającą na tkankę powięziową, czyli najbardziej unerwioną z omawianych struktur. Opracowywanie jej pozytywnie wpływa na jej uwodnienie a tym samym przesuwalność co w przypadku powięzi jest kluczem do sukcesu. Ugniatanie jest techniką mięśniową i polega na manualnym rozciągnięciu mięśnia i normalizacji jego napięcia.

Szczególnie zalecany jest u osób z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi zwłaszcza w obrębie kręgosłupa. Szczególnie skuteczny u osób pracujących kilkanaście godzin przed komputerem i uskarżających się na dolegliwości w obrębie karku.

– Masaż sportowy – wywodzi się bezpośrednio od masażu klasycznego i w zasadzie różni się tylko tym, iż wykonuje się go sportowcom i osobą aktywnym. Stanowi nieodłączny element procesu odnowy biologicznej w sporcie. Ważne jest odpowiednie dobranie formy i intensywności technik do czasu przed/po starcie lub w okresie poza startowym (np. przygotowawczym). Powinien być on również dobrany w sposób odpowiedni do dyscypliny sportu i przeciążeń w niej panujących.

Powszechnie znana jest prawda, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale mało kto wie, że to co czerpiemy od organizmu podczas każdego treningu, meczu lub innego startu należy mu oddać w formie dobrego odżywiania, wypoczynku, snu, a przede wszystkim odnowy biologicznej. Zapraszamy na masaż sportowy osoby aktywne, chcące zadbać o regenerację i przeciwdziałać kontuzją.

– Masaż tensegracyjny – forma masażu bazujące na teorii tensegracjii układu ruchu człowieka. W jego świetle zaburzenie lokalne ma swój początek często w odległej strukturze, która łączy się z nim za pomocą łańcucha mięśniowego. Bardzo skuteczna i kompleksowa forma terapii w połączeniu z odpowiednim treningiem skutecznie likwiduje napięcia mięśniowe.

Zapraszamy szczególnie osoby z przewlekłymi dolegliwościami, które zawiodły się na klasycznych formach masażu, ludzi aktywnych oraz prowadzących siedzący tryb życia zwłaszcza przed komputerem, ponieważ szczególną skutecznością masaż tensegracyjny cieszy się właśnie w tej grupie

Cena zabiegu 120 zł