WITAMY W REHA ATHLETICA

Twoje ciało
w Naszych rękach

poznaj nas

O nas

Nasz gabinet powstał z myślą o promowaniu zdrowego trybu życia i aktywności sportowej. Niesiemy profesjonalną i kompleksową pomoc ludziom uprawiającym aktywność fizyczną amatorsko jak i zawodowo. Naszą domeną jest rehabilitacja ortopedyczno – sportowa. Postanowiliśmy również uzupełnić naszą ofertę o specjalistów z zakresu diagnostyki, dietetyki klinicznej, populacyjnej oraz sportowej jak i treningu funkcjonalnego. Dzięki temu tworzymy zespół który w najskuteczniejszy sposób zapewni Ci powrót do zdrowia i aktywności sportowej na najwyższym poziomie. Obojętne czy nasi klienci trenują codziennie czy raz na jakiś czas, jeśli ból uniemożliwia im aktywność fizyczną zawsze zostaniesz potraktowany całkowicie profesjonalnie jak sportowiec wysokiego wyczynu.

Kładziemy duży naciska na rozwój własnych umiejętności oraz wiedzy uczestnicząc w kursach, szkoleniach i warsztatach zawodowych u najlepszych specjalistów z całego świata. Jesteśmy absolwentami Fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ponadto realizujemy się jako nauczycie akademiccy i naukowcy realizując projekty z zakresu medycyny sportowej.

 
NASZE CECHY

Dlaczego warto wybrać nas?

Nazwa cechy

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard.

Nazwa cechy

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard.

Nazwa cechy

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard.

Nazwa cechy

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard.

Poznaj nas

Nasz zespół

dr Grzegorz Głąb

Absolwent i pracownik Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie. Posiada prawie 20 letnie doświadczenie w pracy fizjoterapeutycznej. Uczestnik wielu konferencji i szkoleń z zakresu fizjoterapii.

mgr Dorota Sosnowska-Swacha

Jest absolwentką kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (studia I i II stopnia). Doświadczenie zawodowe nabywała podczas licznych praktyk w szpitalach, przychodniach i klinikach na terenie Krakowa i Zakopanego.

mgr Katarzyna Gawron

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie i od 2016 kontynuuję kształcenie na studiach doktoranckich. Moim celem jest ciągły rozwój zawodowy i oczywiście zadowolenie pacjentów.

mgr Jolanta Konieczko

Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Swoją wiedzę poszerza na licznych szkoleniach z zakresu fizjoterapii. Fizjoterapeutka z zafascynowaniem patrząca na możliwości ludzkiego ciała.

Mgr Agata Gorczyca

Jestem absolwentką kierunku Dietetyka na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, dodatkowo ukończyłam kurs Refleksologii stóp i dłoni Polskiego Instytutu Refleksologii, gdzie otrzymałam tytuł Refleksologa Dyplomowanego.

NASZA OFERTA

Usługi

Fizjoterapia

Treść akordeonu

– kompleksowe badanie fizjoterapeutyczne – działania diagnostyczne ukierunkowane na znalezienie przyczyny dolegliwości, która często jest odległa od objawów. Ból często jest wypadkową zaburzeń biomechanicznych, funkcjonalnych i kompensacyjnych, wynikających ze złych nawyków, nieodpowiedniej techniki (np. biegu, skoku, rzutu, serwisu). Naszym celem jest wykrycie wszystkich zaburzeń w obrębie narządu ruchu prowokujących dolegliwości bólowe. Jeśli uznajemy to za konieczne kierujemy naszych podopiecznych do lekarzy specjalistów w celu potwierdzenia diagnozy lub badania obrazowego.

-test i terapia próbna – zazwyczaj podejmowana na pierwszym spotkaniu mająca na celu potwierdzenie hipotezy założonej po badaniu.

– planowana i kompleksowa terapia – działania mające na celu korekcje zaburzeń biomechanicznych i funkcjonalnych ukierunkowanych na ich przyczynę. Wykształcony fizjoterapeuta planując terapię opiera się na swojej wiedzy nabytej podczas studiów oraz licznych specjalistycznych kursów podyplomowych. Wykorzystując znane koncepcje, metody fizjoterapeutyczne i bodźce fizykalne o skuteczności potwierdzonej naukowo, zapewniamy jak najbardziej optymalny powrót do zdrowia (opis w zakładce „metody”). Fizjoterapia jest to proces długotrwały i ukierunkowany więc niezbędna jest cierpliwość i świadome wykonywanie zadań poleconych przez terapeutę w trakcie ćwiczeń w gabinecie i w domu.

– test i powrót do aktywności sportowej – w trakcie jak i na koniec planu terapeutycznego zawsze wykonujemy testy mające na celu kontrolę przebiegu procesu terapeutycznego. Proces terapeutyczny przede wszystkim powinien być mierzalny. Dzięki indywidualnie dobranym testom wiemy kiedy jest odpowiedni czas na powrót do intensywnej aktywności sportowej.

Koszt jednostki fizjoterapeutycznej wynosi 120 zł brutto

Koszt pakietu 10 terapii wynosi 1000 zł brutto

 Najprostszy podział kontuzji sportowych jaki opisuje literatura światowa dzieli je na ostre i przeciążeniowe. W pierwsza z tych grup to uszkodzenia do których doszło nagle w strukturze tkanek. Wymaga ona wdrożenia jak najszybciej protokołów postępowania w fazie ostrej ze względu na wysokie ryzyko powikłań z racji zaniechania. Grupa urazów przeciążeniowych charakteryzuje się zużyciem tkanki wynikającej z nieprawidłowego jej użytkowania lub zaburzeń biomechanicznych.

            Urazy ostre jak i przewlekłe dzielimy na stawowe i mięśniowe. Te pierwsze dotyczą wszystkich struktur jakie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie stawu jak: więzadła, torebka stawowa, chrząstka stawowa, partnerzy stawowi, łakotki, obrąbki itp. Urazy mięśniowe natomiast obejmują wszystkie struktury składające się na mięsień czyli brzusiec, przejście mięśnia w ścięgno oraz ścięgno i przyczep.  Czas odgrywa najważniejszą rolą w pierwszych godzinach po ostrym urazie. Nie zwlekaj więc i jak najszybciej podejmij działania mające na celu zmniejszenie powikłań z nim związanych. Im dłużej zwlekasz z podjęciem profesjonalnej interwencji tym zwiększasz czas potrzebny do powrotu do aktywności sportowej. Tradycyjne postępowanie pourazowe zakłada unieruchomienie stawu/kończyny jednak w większości przypadków nie ma to żadnego sensu ze względu na fazy gojenia oraz kompletny brak stymulacji tkanki łącznej. Unieruchomienie wpływa na tworzenie się zrostów pourazowych i chaotyczne formowanie blizny, przez co Twój staw będzie narażony na podobne urazy w przyszłości.

Jeżeli przytrafi Ci się kontuzja, kontaktuj się z nami jak najszybciej, o każdej porze dnia i nocy. Zapewnimy Ci opiekę na najwyższym poziomie i wdrożymy działania mające na celu optymalne przejście przez fazę ostrą urazu. Gdyby nie udało Ci się do nas dotrzeć zaraz po urazie, nie martw się, na pewno Ci pomożemy, jednak musisz się liczyć z tym że każdy dzień zwłoki oddala Cię od powrotu do aktywności fizycznej. Oto niektóre z urazów z jakimi zmagamy się na co dzień:

– uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego

– uszkodzenie więzadeł pobocznych

– uszkodzenie łakotek

– uszkodzenie chrząstki stawowej

– uszkodzenie obrąbka stawowego

– zerwanie ścięgna Achillesa

– uszkodzenie stożka rotatorów

– naderwanie, naciągnięcie lub zerwanie mięśni,

– uszkodzenie stawu barkowo – obojczykowego

– zwichnięcia lub skręcenia stawów

– i wiele innych…

Zabieg operacyjny często nie rozwiązuje problemu. Główne źródło dolegliwości lub bezpośrednia przyczyna doznania urazu kwalifikującego się do zabiegu operacyjnego jest złożona i często odległa. W niektórych przypadkach jak np. zerwanie więzadła krzyżowego przedniego sam uraz jest jedynie objawem zaburzonej biomechaniki kończyny i kompleksu miedniczno biodrowo lędźwiowego. Kluczem do sukcesu w postaci powrotu do sportu jest odpowiednie zaplanowanie terapii przed i po zabiegu operacyjnym.

Zapraszamy do naszego gabinetu szczególnie przed dokonaniem zabiegu osoby świadome, iż bez odpowiednio poprowadzonej fizjoterapii ingerencja chirurga ortopedy nie ma większego sensu i pragnące powrócić do aktywności sportowej. Oferujemy kompleksowe prowadzenie terapii przed i po zabiegowej obejmujące fizykoterapię, terapię manualną, trening pooperacyjny oraz funkcjonalny. Oto niektóre z zabiegów operacyjnych po których pracujemy na co dzień z naszymi klientami:

– rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego,

– rekonstrukcja więzadeł pobocznych

– szycie lub resekcja łakotek

– shaving chrząstki stawowej i zabiegi rekonstrukcyjne

– rekonstrukcja lub szycie ścięgna Achillesa

– szycie obrąbka stawowego stawu obojczykowego

– szycie mięśni i ścięgien

– zabiegi rekonstrukcji przyczepu mięśni stożka rotatorów

– i wiele innych…

Masaż

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

inaczej leczniczy, najbardziej klasyczny z form masażu. Oparty jest na kilku fundamentalnych technikach, które pobudzają lub wygaszają konkretne warstwy tkanek. Głaskanie jest techniką skórną, która ma za zadanie stymulować receptory skórne, przyzwyczaić skórę do dotyku i stymulować przekrwienie. Rozcieranie jest techniką wpływającą na tkankę powięziową, czyli najbardziej unerwioną z omawianych struktur. Opracowywanie jej pozytywnie wpływa na jej uwodnienie a tym samym przesuwalność co w przypadku powięzi jest kluczem do sukcesu. Ugniatanie jest techniką mięśniową i polega na manualnym rozciągnięciu mięśnia i normalizacji jego napięcia.

Szczególnie zalecany jest u osób z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi zwłaszcza w obrębie kręgosłupa. Szczególnie skuteczny u osób pracujących kilkanaście godzin przed komputerem i uskarżających się na dolegliwości w obrębie karku.

wywodzi się bezpośrednio od masażu klasycznego i w zasadzie różni się tylko tym, iż wykonuje się go sportowcom i osobą aktywnym. Stanowi nieodłączny element procesu odnowy biologicznej w sporcie. Ważne jest odpowiednie dobranie formy i intensywności technik do czasu przed/po starcie lub w okresie poza startowym (np. przygotowawczym). Powinien być on również dobrany w sposób odpowiedni do dyscypliny sportu i przeciążeń w niej panujących.

Powszechnie znana jest prawda, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale mało kto wie, że to co czerpiemy od organizmu podczas każdego treningu, meczu lub innego startu należy mu oddać w formie dobrego odżywiania, wypoczynku, snu, a przede wszystkim odnowy biologicznej. Zapraszamy na masaż sportowy osoby aktywne, chcące zadbać o regenerację i przeciwdziałać kontuzją.

forma masażu bazujące na teorii tensegracjii układu ruchu człowieka. W jego świetle zaburzenie lokalne ma swój początek często w odległej strukturze, która łączy się z nim za pomocą łańcucha mięśniowego. Bardzo skuteczna i kompleksowa forma terapii w połączeniu z odpowiednim treningiem skutecznie likwiduje napięcia mięśniowe.

Zapraszamy szczególnie osoby z przewlekłymi dolegliwościami, które zawiodły się na klasycznych formach masażu, ludzi aktywnych oraz prowadzących siedzący tryb życia zwłaszcza przed komputerem, ponieważ szczególną skutecznością masaż tensegracyjny cieszy się właśnie w tej grupie

Cena zabiegu 120 zł

Dietetyka

Treść akordeonu

Kompleksowa ocena składu ciała, dokładny wywiad żywieniowy oraz analiza uczuleń pokarmowych pozwoli naszym specjalistom ds. żywienia dobrać dla Ciebie najbardziej optymalny i skuteczny program żywieniowy oparty o najnowsze doniesienia ze świata nauki o żywieniu. W naszym zespole znajdują się dietetycy kliniczni, absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, dzięki czemu możesz być pewien ,że dostosują program żywieniowy do Twoich aktualnych problemów z otyłością, powikłań z nią związanych oraz innych przewlekłych schorzeń, co bez wątpienia wspomoże leczenie.

Koszt konsultacji wraz z planem żywieniowym to 300 zł

kliniczny specjalista ds. żywienia świetnie zna się zdrowym odżywianiu populacji, jednak w przypadku sportowców i ludzi aktywnych sprawy się mają nieco inaczej, dlatego postanowiliśmy poszerzyć zespół o specjalistę z zakresu odżywiania i suplementacji ludzi aktywnych. Dokładnie dostosujemy program żywieniowy i suplementacyjny do dyscypliny jaką uprawiasz, dzięki czemu zwiększysz swoje możliwości i osiągniesz wyższy poziom sportowy. W świecie sportu mnożą się przypadki jak optymalnie dobrany program żywieniowy wpływa na wynik i końcowy sukces.

Koszt konsultacji wraz z planem żywieniowym to 300 zł

Uwaga! Jeżeli zdecydują się państwo na współpracę z nami w zakresie żywienia, tym samym zgadzacie się na:

– stały nadzór żywieniowy w postaci telefonów, maili i smsów (o każdej porze dnia i nocy) w celu weryfikacji aktualnego jadłospisu i postępów w utracie zbędnych kg. Często odbywają się takie praktyki w okolicy weekendu kiedy to często pozwalamy sobie na odstępstwa. Innymi słowy jeśli brak Ci motywacji lub konsekwencji w działaniu MY TO ZMIENIMY BO NAM NICZEGO NIE BRAKUJE.

– nieustanną motywację i wsparcie w utrwalaniu nowych nawyków żywieniowych w postaci telefonów maili i smsów (jw)

– koszty związane z zakupem nowej garderoby w niższym rozmiarze,

–  nadzwyczajne zainteresowanie płci przeciwnej związanym ze zmianą struktury i kształtu ciała.

– zwiększoną wydajność w pracy i życiu codziennym.

Zadzwoń i umów się z naszymi dietetykami

Irek 791 861 505

Agata 503 879 571

Trening

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

pierwsze spotkanie zawsze jest przeznaczone na pełną diagnostykę, która opiera się na różnych testach funkcjonalnych mających na celu znalezienie zaburzeń i słabych ogniw łańcucha kinematycznego. Kluczem do sukcesu jest wczesne wykrycie predyspozycji do urazu wprowadzenie działań ukierunkowanych na korekcje nieprawidłowych wzorców.

Trener układa plan uwzględniając wyniki testów i wprowadza ćwiczenia mające na celu wzmocnić cały układ w taki sposób aby zminimalizować ryzyko urazu. Ponadto w tej fazie poznasz prawidłową technikę ćwiczeń nauczysz się odpowiednio stabilizować i oddychać. Ma to szczególne znaczenie w profilaktyce urazów i zabezpieczeniu kręgosłupa.

Wielowymiarowy trening ukierunkowany pod Twój cel i zapotrzebowanie wynikające z życia codziennego. Jeśli siedzisz długo przed biurkiem w pracy sprawimy ze staniesz się bardziej efektywny i nie będziesz odczuwał zmęczenia związanego z pracą. W tej fazie ukształtujemy Twoją sylwetkę kształtując siłę, wytrzymałość i koordynację. Przygotuj się na duży wysiłek i dużą utratę tkanki tłuszczowej.

W tej fazie wprowadzamy elementy techniki sportowej równych dyscyplin lub tej wybranej przez Ciebie. Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o trenowaniu boksu, biegania, wioślarstwa, siatkówki lub cross fitu, przygotujemy Cię do tego i wskażemy najlepsze ośrodki i trenerów w okolicy zajmujący się określoną dyscypliną.

Osiągniesz wyznaczony cel w najbezpieczniejszy możliwy sposób i nie okupisz go bólem związanym z nieprawidłowym ćwiczeniem. Obojętne czy będziesz chciał zrzucić kilogramy, brzuch, czy wzmocnić się lub przygotować do sezonu, każdy nasz ruch jest mierzony, monitorowany i analizowany przez naszych specjalistów.

Terapia manualna

Treść akordeonu

Uważany za prekursora nowoczesnej terapii manualnej dr James Cyriax oparł założenia swojej szkoły przede wszystkim na dokładnej i kompleksowe diagnostyce. Stworzył dzięki temu most porozumienia pomiędzy wykwalifikowanymi w dziedzinie medycyny ortopedycznej fizjoterapeutami i specjalistami z zakresu ortopedii, neurlogii i chirurgii ortopedycznej. Kluczem do sukcesu terapeutycznego jest znalezienie przyczyny dolegliwości. Dzięki szkoleniom dr Cyriaxa precyzyjnie potrafimy określić źródło problemu a przez to z całą świadomością podjąć proces rehabilitacji.

Niezwykle precyzyjna i skuteczna formy terapii manualnej opierające się na perfekcyjnej znajomości anatomii i biomechaniki narządu ruchu człowieka. Dzięki niej potrafimy zlokalizować każde, nawet najmniejsze zaburzenie obiegające od fizjologii. Dokładne zlokalizowanie problemu pozwala przywrócić prawidłową osiową pracę całego układu a tym samym zlikwidować dolegliwości bólowe.

Dr Ackermann po wnikliwych studiach narządu ruchu wysnuł teorię że dolegliwości bólowe są tylko wierzchołkiem góry lodowej, cały problem spoczywa u jej podstawy. Koncepcja zakłada kompleksowe i całościowe podejście do człowieka oparte na doniesieniach klasycznej terapii manualnej z tą różnica że nie zatrzymuje się tylko na źródle problemu ale kompleksowo likwiduje wszystkie jej skutki. Stąd nie oddziałujemy tylko na okolicę bolesną ale na cały układ.

dr Mulligan jako świetny terapeuta manualny wzbogacił swoją pracę o mobilizację z ruchem. Zaburzenie ruchu translatorycznego mobilizuje w funkcji która sprawia pacjentowi problem. Koncepcja jest szczególnie skuteczna u ludzi aktywnych.

Bardzo bolesne ale przy tym niezwykle skuteczne uzupełnienie klasycznej formy terapii manualnej o odziaływanie na struktury mięśniowo – powięziowe. Koncepcja opracowana przez dr Typaldosa opiera się głownie na „mowie ciała” klienta który sam nam pokazuje co jest mu jest i co jest dla niego najlepszą formą terapii. Szczególnie sprawdza się gdy klasyczne formy terapii zdają się zawodzić lub gdy mamy pewność że źródło problemu tkwi w strukturach mięśniowo – powięziowych.

niezwykle charyzmatyczna postać, która zmieniła współczesne postrzeganie anatomii. Poprzez swoje badania wyznaczył tory pracy taśm mięśniowych dzięki czemu wiemy jak korygować i najbardziej optymalnie wzmacniać naszych podopiecznych. Skuteczna forma uzupełnienia klasycznej terapii manualnej o terapię powięzi i korekcji wad postawy. Dr Mayers uświadomił nam że układ ruchu należy rozpatrywać jak system naczyń połączonych gdzie zaburzenie często jest odległe od objawu. Terapię powięziową rozszerzył dr Shleip o wnikliwe studium zachowania struktury dynamicznie w przestrzeni, po czym zaproponował formę treningu powięziowego, który owocuje medalami u najlepszych sportowców.

Cena terapii w połączeniu z metodami specjalnymi to 100 zł

nakłuwanie bolesnych i napiętych strun mięśniowych wykorzystuje mechanizm łuku odruchowego z rdzenia kręgowego. W mięśniu trafiamy w punkty spustowe, dzięki czemu dochodzi wywołania skurczu, który to impuls owocuje zwrotnym impulsem rozkurczowym. Szczególnie skuteczna forma terapii w przewlekłych dolegliwościach bólowych związanych wysokim napięciem mięśniowych, gdzie klasyczne manualne rozluźnianie struktury zawodzi. Spektakularne efekty osiągamy zwłaszcza w okolicy karku i miednicy. Często mają one źródło w siedzącym trybie pracy przed komputerem.

Cena zabiegu to 100 zł

Skuteczne uzupełnienie terapii poprzez zastosowanie odpowiednich aplikacji taśm dostosowanych do zaburzenia. Rozróżniamy kilka form aplikacji takie jak:

– aplikacja mięśniowa – stosujemy ją przy wzmożonym napięciu mięśniowym (rozluźniająco) lub gdy chcemy wspomóc jego pracę. Plaster umieszczamy wzdłuż przebiegu mięśnia, z którym mamy problem.

– aplikacja korekcyjna – świetne zastosowanie w celu zabezpieczenia i korekcji pewnych ustawień w stawie lub powięzi. Zastosowanie znajduje również przy uszkodzeniach więzadłowych, mechanicznie wspomagając stabilność stawu.

– aplikacja powięziowa – dzięki niej mocno oddziałujemy na okład powięziowy, skutecznie likwidując dolegliwości bólowe z nim związane.

– aplikacja limfatyczna – bardzo skuteczne w ewakuacji obrzęku, sianiaków i krwiaków. Szczególnie przydatne w pierwszych dniach po urazie oraz w przewlekłym odkładaniu chłonki.

– aplikacje specjalne – stosowane z powodzeniem w konkretnych jednostkach przeciążeniowych jak np. kolano skoczka, kolano biegacza, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zapaleniu Achillesa, zamrożonym barku, naderwaniu mięśni w obrębie obręczy barkowej i kończyn dolnych, uszkodzeniu stożka rotatorów, przewlekłych bólach odcinaka Lędźwiowego, szyjnego i piersiowego kręgosłupa.

skuteczna forma korekcji i profilaktyki za pomocą zastosowania nierozciągliwych plastrów. Taping twardy stosujemy w celu korekcji wadliwego ustawienia w stawie, w celu zabezpieczenia stawu przed urazem lub już po uszkodzeniach w celu zabezpieczenia go przed pogłębieniem urazu. Dzięki możliwościach korekcyjnych nierozciągliwych plastrów możemy oddziaływać pozytywnie na niestabilności w obrębie stawów oraz na uszkodzenia mięśniowe i ścięgniste o charakterze przeciążeniowym jak np. zapalenie rozścięgna podeszwowego, ścięgna Achillesa, zapalenie więzadła właściwego rzepki, łokieć tenisisty/golfisty, dolegliwości związane z obręczą barkową.

Cena jednorazowej aplikacji to 50 zł

Fizykoterapia

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

nowoczesna, nieinwazyjna i niezwykle efektywna metoda leczenia wysokoenergetyczną falą akustyczną oparta na aktywacji zdolności regeneracyjnych organizmu na poziomie komórkowym.

Działanie FU w obrębie problematycznego obszaru powoduje rozkruszenie zwapnień, mikrouszkodzenia i napływ mediatorów zapalenia, które jest procesem naprawczym. Razem z mediatorami zapalenia napływają w obręb obszaru oddziaływania FU czynniki wzrostu które bezpośrednio wpływają na przebudowę tkanki a tym samym sukces terapeutyczny.

Zastosowanie fali uderzeniowej jest szczególnie skuteczne m.in. w przypadku takich schorzeń jak: kolano skoczka, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, dolegliwości w obrębie stożka rotatorów, przywodzicieli, czworogłowych, dwugłowych, piszczelowego przedniego, przewlekłych entezopatiach, ostrodze piętowej, zapaleniu rozścięgna podeszwowego, metatarsalgiach, dolegliwościach w obrębie kręgosłupa.

Z naszego doświadczenia wynika iż szczególnie sprawdza się u ludzi aktywnych, którzy uprawiając ukochaną dyscyplinę sportu, przewlekle przeciążają strukturę tkanki mięśniowej, ścięgnistej, kostnej lub więzadłowej. Często zabieg FU połączony z terapią manualną i treningiem pozwala całkowicie zlikwidować dolegliwości bólowe i powrót do sportu.

Cena zabiegu: 100 zł

najnowocześniejszy obecnie na rynku w kategorii laseroterapii zabieg z użyciem wysokoenergetycznej emisji wiązki laserowej
Działanie lasera polega na punktowej i chirurgicznie precyzyjnej stymulacji cieplnej skupioną wiązką laserową o bardzo dużej mocy. W obszarze przegrzanej struktury wzrasta metabolizm tkankowy co pozwala na szybsza regenerację uszkodzonego pasma tkanki. Szczególną zaletą tego typu zabiegu jest niezwykła skuteczność i szybkość procesu regeneracji stymulowanego przez w.w. urządzenie.

Laser wysokoenergetyczny szczególne zastosowanie ma przy świeżych jak i przewlekłych uszkodzeniach tkanki mięśniowej, ścięgnistej i więzadłowej ale także we wspomaganiu zrostu kostnego przy złamaniach.

 

Cena zabiegu: 50 zł

TERAPIA ENERGOTONOWA – stworzona przez wybitnego naukowca i specjalisty z zakresu m.in. medycyny, farmakologii, psychiatrii i medycyny fizykalnej dr Hansa Urlycha Maya innowacyjna forma elektroterapii. Każdy podany lek poza właściwościami leczniczymi ma szereg powikłań, które są nam znane jak ogrom tych jeszcze nie zdołaliśmy poznać. Dr May doskonale o tym wiedział, dlatego stworzył formę terapii całkowicie pozbawioną powikłań i nieinwazyjną o wysokiej skuteczności i szerokim spektrum odziaływania.
Terapia energotonowa (TE) głownie opiera się na efektach niestymulacyjnych (simulFam x) elektroterapii co stanowi zasadniczą różnicę w porównaniu do klasycznej formy leczenia za pomocą bodźców elektrycznych. Dotychczas w terapii bólu stymulowano zakończenia nerwowe odpowiedzialne za czucie, co z kolei blokowało bodźce bólowe na poziomie rdzenia kręgowego (teoria bramki kontrolnej). W TE dostarczamy ogromną dawkę energii do organizmu – witalizujemy. Pozytywnie wpływa to szczególnie na metabolizm komórkowy. Dzięki zwiększeniu wydajności procesów komórkowych osiągany szybszy efekt gojenia i przebudowy tkanek co jest kluczem do końcowego sukcesu w terapii bólu, powrotu do aktywności po kontuzji lub zespołach przeciążeniowych. TE simul Fam i odbywa się przy minimalnych odczuciach. Trwa ok godzinę i często jest to czas wyciszenia a nawet drzemki.

ZASTOSOWANIE:

Szczególnie TE sprawdza się m.in. w zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego i szyjnego. zmianach zwyrodnieniowych kolan, bioder, chondromalacji rzepki, przeciążeniach mięśniowych, zespołach bólowych barku, stresie, regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym, zerwaniach, naderwaniach więzadeł i mięśni, skręceniach stawów, stłuczeniach i złamaniach kości przyspieszając ich zrost.

Stymulacyjne odziaływanie TE (simulFam x) wykorzystujemy przede wszystkim do pobudzania mięśni, które uległy zanikowi w wyniku unieruchomienia lub zabiegu operacyjnego. Aktywując włókna mięśniowe w przypadku gdy mięsień nie może podjąć pracy lub jest to nie wskazane poprzez obciążenie go wykorzystujemy TE w celu utrzymania poziomu masy mięśniowej. Ponad to w specyficzny pobudzamy mięśnie w celu aktywacji lipolizy czyli rozpadu tkanki tłuszczowej. Stymulując włókna mięśniówki gładkiej czyli m.in. naczyń krwionośnych wpływamy na obrzęki zapobiegając im lub pomagając w ewakuacji. Zabieg TE Simul Fam x dobierany jest indywidualnie do potrzeb i trwa ok 30 min.
Masaż energotonowy: klasyczny masaż połączony z działaniem prądu skutkuje trzykrotnie większym przekrwieniem a tym samym znacznie większą skutecznością.

Cena zabiegu TE: 50 zł

Cena Masażu energotonowego: 120 zł

Korekcja wad postawy

Pod tym hasłem kryje się ogrom wiedzy z wielu dziedzin mająca szczególne znaczenie u najmłodszych dzieci oraz tych nieco starszych. Istotne jest aby ocenić swoje dziecko odpowiednio wcześnie, puki można jeszcze poszczególne zaburzenia postawy skorygować.

Korekcja wad postawy jest to długotrwały i ukierunkowany proces rehabilitacji pod okiem wykwalifikowanej kadry mający na celu przywrócić rozwijający się narząd ruchu na prawidłowe tory. Jeżeli widzisz, że z plecami lub stopami Twojego dziecka jest coś nie tak, zapraszamy na konsultację. Postaramy się najrzetelniej jak to możliwe ocenić czy jeszcze fizjologia czy już zaburzenie.

Proces szczególnie skuteczny u dzieci cierpiących na zaburzenia w obrębie kręgosłupa

Cena zabiegu: 120 zł

Zobacz co mówią inni

Opinie Klientów

Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Anna Kowalska
Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Anna Kowalska
Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Anna Kowalska
Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Anna Kowalska
Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Anna Kowalska
Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Anna Kowalska
zobacz nasze publikacje

Blog

Jak się przygotować?

Pierwsza wizyta

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą wszystkich dokumentów diagnostycznych, wcześniejszego leczenia operacyjnego lub rehabilitacyjnego. Nie chodzi nam tylko o okolicę ciała z którą obecnie jest problem ale o wszystkie urazy, ingerencje chirurgiczne lub leczenie zachowawcze z przed min. 10 lat. Są one nam niezbędne do wnikliwego przeanalizowania historii leczenia i znalezienia przyczyny, która obecnie może się objawiać w okolicy zupełnie odległej (np. uraz stawu skokowego czy popularnie nazywane skręcenie kostki może być bezpośrednią przyczyną naderwania mięśnia dwugłowego uda).

Prosimy o zabranie ze sobą stroju sportowego. Najlepiej gdyby była to koszulka oraz krótkie spodenki. Mile widziane jest także obuwie sportowe w którym najczęściej uprawiana jest aktywność sportowa.

Pierwsze spotkanie zawsze ma charakter diagnostyczny. Tylko wnikliwe badanie i analiza pozwoli nam dobrać program który doprowadzi do sukcesu. Fizjoterapia głównie opiera się na wnikliwym badaniu, terapii oraz autoterapii, którą pacjent wykonuje sam w domu. Współpraca z nami to dopiero połowa sukcesu dlatego prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i skrupulatne wykonywanie zadań zleconych przez zespół terapeutyczny w zaciszu własnego domu. Jesteśmy dostępni o każdej porze dnia i zawsze służymy pomocą w razie pytań do autoterapii. Zazwyczaj terapeuta na pierwszym spotkaniu podejmuje terapię próbną i pod kątem swoich działań wyznacza zadania domowe.

Przez lata doświadczeń w zawodzie fizjoterapeuty z całą pewnością stwierdzamy że sukces terapeutyczny zależy w bardzo dużym stopniu od zaangażowania i chęci powrotu do zdrowia. Jeżeli byłaś/eś u dziesiątek lekarzy i fizjoterapeutów i nie odczuwasz znacznej różnicy, nie załamuj się. Jeśli będziemy mogli Ci pomóc na pewno się o tym dowiesz, jeśli nie.. zawsze podchodzimy uczciwie do sprawy, przedstawimy Ci nasze koncepcje i skierujemy do specjalisty który rozwiąże Twój problem.

zobacz jak pracujemy

Galeria

Skontaktuj się

Kontakt

Adres gabinetu

Reha-athletica Grzegorz Głąb
Tadeusza Szafrana 5D/43, 30-363 Kraków

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
09:00 - 14:00
Niedziela
Zamknięte